kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

“Nasıl bir şey bu performans sanatı?” atölyesi STUDIO-X İstanbul’da

23 Ekim 2017

Dans, psikoloji ve teknoloji disiplinlerini bir arada kullanarak insan bedenindeki algılama süreçleri hakkında deneyler üreten performans sanatçısı ve küratörü Ayça Ceylan’ın “Nasıl bir şey bu performans sanatı?” isimli atölyesi, 15. İstanbul Bienali paralel etkinliği olarak 25 – 27 Ekim tarihleri arasında 14:00 – 17:00 saatleri arasında STUDIO-X İstanbul’da gerçekleşecek.

Atölye katılımcıları ürettikleri performanslarını 3 Kasım Cuma günü saat 18:00’da STUDIO-X İstanbul’da izleyici ile paylaşacak. Katılım 15 kişiyle sınırlı. Atölyeye katılmak isteyenlerin studioxistanbul@columbia.edu adresine mail atmaları gerekiyor.

4 gün boyunca katılımcılar atölyede ritüellerden günümüze gündelikteki performe halleri, performans sanatının tarihi, performans sanatında analiz yöntemleri, bir performans inşa ederken dikkat etmemiz gereken hususlar hakkında bilgi sahibi olup, bedenin ve mekanın birbirini nasıl anlamlandırıp yapılandırdığı üzerine bedensel bir bellek araştırmasını deneyimleme imkanı bulacaklar.