kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Odunpazarı Modern Müze’de eğitim programları başlıyor

7 Kasım 2019

Geçtiğimiz Eylül ayında kapılarını tüm sanatseverlere açan OMM – Odunpazarı Modern Müze, koleksiyon ve süreli sergi programının yanı sıra hazırladığı kapsamlı eğitim programıyla şehre ve müzecilik anlayışına farklı bakış açıları getirmeyi hedefliyor.

OMM, sonbahar eğitim programında sunduğu rehberli turları, atölye çalışmaları, yetişkin programları, sanatçı atölyeleri, seminerler, yoga etkinlikleri ve aile programları ile 7’den 70’e herkesin dâhil olmak isteyeceği ve keyifle vakit geçirebileceği sanatsal bir buluşma noktası oluyor. OMM, dinamik, çok yönlü ve kapsamlı eğitim programı ile sergilerini izleyicilerle buluşturmanın yanı sıra, müzeyi ve kaynaklarını herkes için öğrenme olanağına dönüştürmeyi, kültürel gelişimin artırılmasını ve gençlerin sanatsal birikiminin güçlenmesini hedefliyor.

Sonbahar Eğitim Programı

Rehberli Turlar

Çocuklar, gençler, öğrenciler, yetişkinler, aileler ve 65 yaş üstü büyüklere özel farklı anlatım teknikleri ile eserleri yakından tanımak için tasarlanan rehberli turlardan ziyaretçiler tüm yıl boyunca yararlanabilecek. Uzman rehberler eşliğinde gezme olanağı sunan OMM rehberli turları ile ilgili rezervasyon ve detaylı bilgi için ziyaretçiler eğitim@omm.art adresinden iletişime geçebilir.

Yetişkin Programları

OMM Yetişkin Programları kapsamında düzenlenen sanatçı buluşmaları, seminerler, atölyeler, ve müzede yoga buluşmaları yeni bilgiler edinmenin, öğrenmenin ve paylaşmanın keyfini çıkartmak için ziyaretçilerine ideal bir alan sunuyor. Gençler ve çocuklara yönelik, farklı yaş gruplarına göre özel olarak hazırlanan atölye çalışmalarının sonbahar sezonunda öne çıkan etkinlikler arasında Müzeden Masallar (4-6 Yaş), Ağaç Yaşken Eğilir: Çocuklar İçin Yoga (4-6 Yaş ve 11-14 Yaş), Çocuklar İçin Heykel Atölyesi (7-10 Yaş), Çocuklar için Müzik ve İleri Dönüşüm Atölyesi (7-10 Yaş), Çocuklar İçin Gölge Atölyesi (11-14 Yaş) yer alıyor. Aile Programı kapsamında gerçekleşecek atölyelerde aileler çocukları ile birlikte sanat dolu bir hafta sonu geçirme imkanı bulacak. Farklı yaş gruplarına özel olarak hazırlanan programa en az 3 en fazla 8 çocuk ailesinden bir yetişkinle beraber katılabilecek.

Müzede Yoga Buluşmaları

Giriş seviyesinde hazırlanan ders programı ile “Müzede Yoga Buluşmaları” yogaya başlamak isteyenleri veya profesyonel yoga severleri OMM’a davet ediyor. Müzenin mistik atmosferinde bu eşsiz deneyimi yaşamak isteyenler için özel olarak hazırlanmış yoga programı yıl boyu her Çarşamba OMM’da saat 14.00- 15.15 ve Cuma akşamları 18:30-19:30 arasında gerçekleşecek. Talebe göre farklı seviye grupları oluşturulacak programın Kasım grubu tarihleri: 6-13-20-27 Kasım.