kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Open Space’ten seminer: “Questioning the Workspace For the Future”

27 Nisan 2021

Open Space, 28 Nisan 2021 tarihinde “Questioning the Workspace For the Future” başlıklı bir çevrimiçi seminer düzenliyor. Seminer, geçtiğimiz yıl Alessio Antoniolli tarafından yönetilen “Rethinking the Workspace” başlıklı seminerde tartışılan konuyu, bu yıl konuk küratör Katerina Nikolaou ile işbirliği içinde derinleştirecek ve derinlemesine inceleyecek. 

Bu yıl uluslararası üne sahip kültür kurumları ve sanatçı rezidansları, geleceklerini nasıl hayal ettiklerine dair görüşlerini ve düşüncelerini paylaşmaya davet ediliyor. Moderatörlüğünü Salma Tuqan’ın üstleneceği panelde, Çelenk Bafra, Huma Kabakcı, Marily Konstantinopoulou, Dimitra Nikolou ve Augustus Veinoglou konuşmacı olarak yer alacak.

Kurumlar mevcut koşullara nasıl adapte oldu ve geçen yıl nasıl gelişti? Pandemi sonrası dünyada sanatçı rezidanslarının rolü nasıl değişecek? Yeni fırsatlarla karşılaşıldığında başarısızlığın ve adaptasyonun önemine mi bakıyorsunuz? Dijital rezidanslar, sanatçılar ve kurumlar arasında yaratıcı ve entelektüel alışverişin daha meşru biçimleri olacak mı? Denenmiş ve test edilmiş yeni biçimlerden bazıları nelerdir? Fiziksel alandan dijital alana araçsal geçişten bu yana ne öğrendik? Sanatçılar ve rezidanslar bu aşırı değişimin üstesinden nasıl geldi? Sanat kurumları, bu fazlasıyla ilgi çekici ve hızlı gelişen dijital dünyada kimseyi geride bırakmadan topluluklarına nasıl hizmet edebilir? Belirsizlik dönemlerinde, sanat kurumları nasıl hâlâ yaratıcı ve yenilikçi olabilir? Pandemiden bu yana rezidansların rolünün sorumluluğu ne şekilde değişti?