kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

“Tükenmiş ve Zamanın ötesinde mi?”

26 Ekim 2017

İstanbul Modern’in başlattığı Müzeler Konuşuyor platformu, başlıca uluslararası müze profesyonellerini Türkiye’deki meslektaşlarıyla buluşturuyor. 2012 – 2014 yıllarında düzenlenen Müzeler Konuşuyor: Konuğumuz Amerika ile 2014 – 2015’teki Müzeler Konuşuyor: Konuğumuz Birleşik Krallık serisinin ardından program Goethe-Institut İstanbul işbirliğiyle Almanya’ya odaklanıyor.

Seri, bu ay 26 Ekim 2017 tarihinde Kunsthalle Wien Direktörü Nicolaus Schafhausen’u ağırlıyor. “Tükenmiş ve Zamanının Ötesinde mi?” başlıklı konuşmada aşınma ile dönüşüm arasındaki bir toplumda sanat ve kurumların oynaması gereken rol ele alınacak. Ayrıca sanatın güncel olayları tartışmasının gerekliliği ile sanat dışı parametreleri ortadan kaldırması tartışılacak. Konuşma kapsamında çağdaş sanat kurumları sanatsal konumların bugün ne anlam taşıdığını sorgulanırken, yıpranmış bir toplumda kültür, topluluklar ve kimlik üzerindeki olumlu etkisi de ele alınacak.