kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Workshop: Sanatçı rezidansı başvuruları

8 Aralık 2016

Arthereistanbul, IBC (International Blue crescent) desteğiyle çıkış yapan sanatçılar ve sanat profesyonelleri için bir workshop düzenliyor. Aralık 2016 ayı boyunca düzenlenecek etkinlik serisinde sanat yöneticileri, akademisyenler, küratörler ve sanat eleştirmenleri gibi çeşitli konuşmacılar yer alacak.

Workshoplar süresince Türkiyeli ve Suriyeli sanatçıların bir araya getirilmesi ve Türkiye’nin sanat sahnesi çerçevesinde paylaşımlar yapılması hedefleniyor. Ayrıca Suriyeli sanatçılara Türkiye kültür-sanat sektörünün zorlukları ve rezidans programları hakkında bilgilendirmeleri yapılacak.

11 Aralık 2016 tarihinde ise bağımsız küratör ve Zilberman Gallery program yöneticisi Naz Cuguoğlu ve sanat yöneticisi Saliha Yavuz tüm dünyadan sanatçı rezidansları hakkında bilgiler paylaşacaklar. “Sanatçı rezidanslarına nasıl başvurulur?” adlı etkinlik kapsamında Naz Cuguoğlu ayrıca Mau Mau sanatçı rezidansı koordinasyonunu süresince edindiği tecrübeleri de aktaracak.

Görsel: Şener Özmen