kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Art Basel Miami başvuruları başladı

6 Mart 2017

7 – 10 Aralık 2017 tarihleri arasında düzenlenecek Art Basel Miami edisyonu için başvurular başladı. Galeriler Galeri, Edition, Survey, Nova ve Positions bölümlerine başvurabiliyor. Tüm bölümler için başvurular 13 Mart 2017 tarihine dek devam edecek.

16. Art Basel Miami bu yıl Kuzey Amerika, Avrupa, Latin Amerika ve Asya’dan 250 galeri ve 4000 sanatçıyı ağırlamayı planlıyor.

Galeri bölümü Art Basel’in ana kısmını oluşturuyor. Bu bölümde 20. Ve 21. Yüzyıl’a ait eserler sergilenecek; başvuracak galerilerin kuruluşlarının 3 yıldan fazla olması gerekiyor.

Edition kısmı ise önde gelen uluslararası edisyonlu eserlerin sergilendiği bölüm. Bu bölüme başvuracak galerin yine 3 yıldan eski olması gerekli.

Survey kısmında ise  2000 öncesi tarihi objeler sergilenecek.  Bu bölüme başvuracak galerilerin konsepte uygun bir küratöryel bir çalışma hazırlayıp sunmaları tercih ediliyor.

Nova bölümü, yakın dönem eserlere ve 1-2 yıllık galerilere odaklanacak. Buraya başvuracak galeriler maksimum 3 sanatçı ile katılabiliyor; eserlerin son 3 yıl içinde üretilmiş olması gerekiyor.

Positions kısmı ise galerilere çıkış yapmakta olan sanatçılarını tanıtma imkanı veriyor. Galerilerin seçeceği bir sanatçı büyük bir işiyle katılabiliyor.