kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Bu Bir Performans Değildir sergisi kapsamında Sanatçı Buluşmaları gerçekleşiyor

4 Ocak 2019

Performistanbul ve Daire Sanat iş birliğinde 30 Kasım 2018 – 12 Ocak 2019 tarihleri arasında gerçekleşen Bu Bir Performans Değildir sergisi “Zamanı nasıl sergilersin?” sorusunu araştırıyor ve performans sürecinin hayattaki izlerini, sürecin objeye dönüşmüş halini sunuyor.

Sergide yer alan sanatçılar, Sanatçı Buluşmaları kapsamında 5 ve 8 Ocak tarihlerinde sergiye paralel konular hakkında konuşmak üzere Daire Sanat’ta bir araya geliyor. 

Konuşmalar, sergide gerçekleştirdikleri performanslardan kalıntıları bulunan on sanatçı ile “Bir sanatçının canlı performansı nasıl zamanı ve mekanı belli bir deneyime ve koleksiyon değeri olan bir sanat eserine dönüşür? Bu kalıntılar başlı başına bir eser niteliği taşır mı? Yoksa sadece performansın objeleri midir? Bir sanat eserinin kimliği ve derinliği şimdi ve gelecekte nasıl korunur ve deneyimlenir? Malzeme ile hafıza arasındaki ilişki nedir?…” gibi sorular etrafında gerçekleşecek.

5 Ocak 2019 Cumartesi, 15:00 – 16:30

Sanatçılar: Batu Bozoğlu, Leman S. Darıcıoğlu, Selin Kocagöncü, Özlem Ünlü

8 Ocak 2019 Salı, 18:00 – 19:30

Sanatçılar: Ekin Bernay, İ. Ata Doğruel, Ebru Sargın L., AslieMk, Gülhatun Yıldırım