kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

CAMMA Perşembe Konuşması: Türkiye’de Yaratıcı Girişimcilik Programları ve İşbirlikleri

15 Kasım 2016

kültür.limited’in iletişim sponsorluğunu üstlendiği İstanbul Bilgi Üniversitesi Kültür Yönetimi Yüksek Lisans programı CAMMA17 Kasım Perşembe günü 18.00 – 20.00 saatleri arasında santralistanbul‘da Global Girişimcilik Haftası dolayısıyla son yıllarda Türkiye’de yaratıcı girişimcilik programlarıyla katkıda bulunmuş kurumları ağırlıyor.

2012 yılında Türkiye’de yaratıcı girişimcilik konusu yeni gündeme gelmeye başladığında bu konudaki ilk paneli yapan program, yıllar içinde hem kurumsal işbirliği hem de akademik destek ile farklı girişimcilik odaklı programlara destek verdi.

Bu kapsamda Endevour ve Girvak‘ın 2016 yılında gerçekleştirdiği Create Up! programı ve yararlanıcısı Fashion Film Festival kurucusu Tuna Yılmaz, Global Girişimcilik Haftası’nın dünya çapında yarattığı ürünlerden Danimarka’da yapılan Creative Business Cup ve geçen sene Türkiye’yi temsil eden Erdem Dilbaz ve Birleşik Krallık İnovasyon Kurumu NESTA‘nın sunduğu yaratıcı girişimcilik programını Türkiye’de sunan British Council‘ın desteklediği moda tasarım girişimi Hooyo‘nun kurucusu Ebru Gültekin Alkanat; program yürütücüleri ile CAMMA Direktörü Dr. Gökçe Dervişoğlu Okandan‘ın moderasyonunda bir araya gelecekler.