kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

İstanbul Modern ve Centre Pompidou ile “Sanata Bakış”

5 Haziran 2018

İstanbul Modern ve Centre Pompidou işbirliğiyle gerçekleştirilen Keşif Alanı eğitim programı “Sanata Bakış” ile devam ediyor. Sanat Arkeologları, Pencereler, Müze Anatomileri, İmge Tepesi adlı bölümlerden oluşan program, çocukları sanat alanında kendi bakış açılarını keşfetmeye davet ediyor.

Sanata Bakış, 15 Temmuz 2018 tarihine kadar okul grupları için pazartesi hariç hafta içi her gün, çocuklar ve aileler için ise hafta sonları gerçekleştiriliyor.

Çocuklara farklı sanat alanlarına özgü tasarlanan yerleştirme çalışmalarıyla yaratıcılıklarını geliştirebilecekleri bir deneyim sunan “Sanata Bakış”; sanat tarihi, mimarlık, tasarım, performans ve animasyon gibi alanların temel prensiplerinden hareket ediyor.

5-12 yaş grubundaki çocuklar ve aileleri için düzenlenen program, video gösterimleri, mimari çizim alanları ve kompozisyon hazırlama yüzeyleri gibi uygulama alanlarını içeren yerleştirmelerden oluşuyor.

Centre Pompidou’nun tasarımı olan animasyon karakteri Mon Œil’ün, (Gözüm) bakış açısının önemini vurguladığı kısa videoların gösterimiyle başlayan programda çocuklar; Sanat Arkeologları, Pencereler, Müze Anatomileri ve İmge Tepesi adlı uygulama alanlarını deneyimliyor.