kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Kundura Sahne’den sağlık çalışanlarına özel atölye: “İçinde Yaşadığım Mekan: Beden”

6 Ocak 2021

Kundura Sahne, ödüllü dans sanatçısı, koreograf ve akademisyen Tuğçe Ulugün Tuna’nın eğitmenliğinde, geçtiğimiz sezon Kundura Sahne tarafından gerçekleştirilen ve yoğun ilgi gören “İçinde Yaşadığım Mekan: Beden” atölyesine sezon boyunca, her ayın son Pazar günü, bu sefer sağlık çalışanları için özel olarak tasarlanmış yeni formatında çevrimiçi olarak ev sahipliği yapıyor.

Atölye çalışmasının bir sonraki edisyonu, 31 Ocak Pazar günü 10.30 – 12.30 saatleri arasında çevrimiçi ve ücretsiz olarak gerçekleşecek. Beykoz Kundura internet sitesinden doldurulacak kayıt formu ile birlikte etkinlikten 1 gün önce iletilecek bağlantı  üzerinden tüm sağlık çalışanları bu özel etkinliği deneyimleme fırsatı yakalayacak.

Atölye, içinde bulunduğumuz pandemi sürecinde özellikle sağlık çalışanlarının ekstra yoğunluk ve stres altında, sosyal ve kültürel aktivitelerden uzak kaldıkları bu zorlu dönemde, sınırlanan mekânsal ve bedensel algıda, beden aracılığıyla yeniden öğrenmeyi ve fiziksel farkındalığı iyileştirmeyi amaçlıyor.

Konsept, içerik ve eğitmenliği Tuğçe Ulügün Tuna tarafından üstlenilen atölye; demokratik beden anlayışı, bütüncül ve dâhil edici politikası ile alışagelmiş içsel ve bedensel yaklaşımların dışında, yaratıcı ve yapıcı bir hareket tavrı yaratmaya özen gösterir. Çalışma; bedende bütünsellik, karmaşıklık ve bağlantısallık ilişkisini sağlamayı, kinestetik zekayı kuvvetlendirmeyi ve bedeni rahatlatmayı amaçlıyor.