kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Künstlerhaus Lauenburg’dan 3 yeni rezidans burs çağrısı

13 Eylül 2016

Almanya‘nın Lauenburg şehrinde yer alan Künstlerhaus Lauenburg uluslararası sanatçılar için 2017 yılında düzenlenecek programlarına bir rezidans burs çağrısı yapıyor. Rezidans bursu üç farklı alanda veriliyor:

  • 3 adet 6 aylık görsel sanatlar rezidans bursu (1 tanesi yeni medya ve film odaklı)
  • 1 adet 3 aylık edebiyat rezidans bursu
  • 1 adet 2.5 aylık beste/kompozisyon rezidans bursu

Bursa tüm dünyadan, her yaştan sanatçı, yazar ve besteciler başvurabilir. Başvurmak isteyenlerin info@kuenstlerhaus-lauenburg.de adresine ‘Fellowship – Fine Arts, Literature or Composition’ başlıklı bir e-posta göndermeleri gerekmektedir. Son başvuru tarihi 31 Ekim 2016.

1986 yılında Schleswig-Holstein federal eyaletine bağlı olarak kurulan Künstlerhaus Lauenburg, görsel sanatlar, edebiyat ve beste/kompozisyon alanlarında çalışan genç ve gelişen yeteneklerin rahat bir ortamda yeni projeler üretmelerini ve kendilerini ilgili bir topluluğa sunabilmelerini desteklemek amacıyla kurulmuş bir uluslararası burs topluluğu.

Burs kapsamında katılımcılara yaşamaları için bir apartman dairesi, üretimleri için bir stüdyo ve aylık bir harcırah veriliyor.

Rezidansa katılan sanatçıların kaldıkları süre boyunca bir solo sunum (sergi, ders veya konser) yapmaları bekleniyor. Ayrıca sanatçı konuşması ve ortak eser sunumu / üretimi de bekleniyor.