kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

SPOT.TER İlkbahar 2018 dönemi başlıyor

5 Şubat 2018

Geçtiğimiz dönem “Koleksiyonerlik” teması üzerinden kültür ve sanat dünyasının profesyonellerini SPOT.TER’lar ile buluşturan SPOT‘un İlkbahar 2018 dönemi başlıyor.

Her dönem kültür ve sanat dünyasını yakından takip etmek isteyenler için farklı bir tema üzerinden düzenlediği atölye ziyareti, konuşma, seminer, özel koleksiyon ziyareti, sergi ve fuar ön izlemesi, direktörü / küratörü / sanatçısı eşliğinde müze, kurum ve galeri gezisi gibi pek çok farklı etkinlik sunan SPOT.TER, Sonbahar 2017 döneminde yoğun talep gören “Koleksiyonerlik” temasını yeni dönemde de farklı isimler ve etkinlikler ile devam ettiriyor.

Bozlu Art Project direktörü Oğuz Erten’in “Türkiye’de Sanat Koleksiyonculuğu” başlıklı konuşmasıyla 20 Şubat günü başlayacak olan gündüz dönemi, sırasıyla fotoğraf, heykel, video ve resim alanında bilinen sanatçılar, küratörler ve bu mecraların koleksiyonerleri ile düzenlenen buluşmalar eşliğinde devam edecek. Dönem boyunca sanatçı Ahmet Elhan, Volkan Aslan ve Refik Anadol, küratör Derya Yücel, Sotheby’s’ten Elif Bayoğlu, koleksiyoner Emin Hitay, Selman Bilal, Leyla ve Şevki Pekin gibi isimler farklı temalardaki konuşmaları ile SPOT.TER’da yer alacak.

İlkbahar 2018 programının özel etkinlikleri ise dönem öncesi
gerçekleşecek 9 ve 21 Şubat tarihli galeri turu ve sanatçı atölyesi ziyaretleri olacak. Bugüne dek İnci Eviner, Marcus Graf, Osman Erden ve Ela Başak Atakan gibi alanının önde giden isimleri ile disiplinler arası temalarda düzenlenen ve yoğun talep gören seminer programı ise SPOT.TER Seminer Üyelik Paketi aracılığıyla takip edilebilecek.

SPOT.TER Aile Üyelik Paketi sayesinde ise aileler hafta sonlarını sanat ve kültür dünyasının profesyonelleri eşliğinde çeşitli
etkinlikler ile geçirebilecek. Kurumların talepleri doğrultusunda müşteri veya çalışanlarına özel olarak hazırlanan SPOT.TER Kurumsal Üyelik Paketi ile iş hayatının temposuna sanat molası verilebilecek. Kurumsal Üyelik Paketi’nde, sanat dünyasını yakından tanımak, yaratıcılık ve verimliliklerini artırmak, iş streslerini azaltarak sosyalleşmek isteyen kurum katılımcıları, aynı zamanda üyelikleri aracılığı ile sanat eğitim ve üretimine katkıda bulunabilecekler.

Üyelik paketlerinden herhangi birini seçerek SPOT.TER olan her bir üye, aynı zamanda bugüne dek 32 sanatçının yeni iş üretimi,
sunum, konuşma ve film gösterimlerinin gerçekleşmesine destek veren SPOT Destek Fonu’nun bir parçası olarak sanat eğitim ve
üretimine katkı sağlayacaklar.