kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

The Banff Centre’dan üç rezidans programı için açık çağrı

31 Ağustos 2016

Kanada‘nın Alberta şehrinde yer alan The Banff Centre, görsel ve dijital sanat alanındaki üç rezidans programı için açık çağrı yayınladı. Body as Site: Thematic Residency, BAiR Winter ve BAiR Emerging başlıklı rezidans programları 2017 yılının Ocak – Mart tarihleri arasında gerçekleşecek.

Body as Site: Thematic Residency

Program tarihleri: 16 Ocak – 17 Şubat 2017
Son başvuru tarihi: 21 Eylül 2016

5 haftalık “Body as Site” rezidans programı katılacak sanatçı, tasarımcı, mimar, küratör ve araştırmacıların bedeni çağdaş sanat içerisindeki bir sorgulama alanı olarak ele almasını hedefliyor.

Münazaralar, söyleşiler, stüdyo çalışmaları ve atölyeler ile birlikte rezidans programı katılımcılar için yaratıcı bir alan oluşturuyor. Rezidans boyunca beden, dil, diaspora, sosyo-kültürel habitatlar, moda, estetik, giyilebilir teknoloji, mimari ve bedenin eşya, alan ve çevre ile olan ilişkisi ele alınacak.

BAiR Winter

Program tarihleri: 16 Ocak – 17 Şubat 2017
Son başvuru tarihi: 21 Eylül 2016

Görsel ve dijital sanat alanındaki rezidans programı The Banff Artist in Residence (BAiR) sanatçı, küratör ve sanat profesyonellerinin çalışmalarına yeni bakışlar kazandırmayı hedefliyor.

BAiR Emerging

Program tarihleri: 6 – 31 Mart 2017
Son başvuru tarihi: 19 Ekim 2016

Banff Artist in Residence (BAiR) Emerging, genç ve yeni sanatçılar için stüdyo çalışmaları, araştırmalar ve alanında uzman kişilerden görüş alma imkanı sunuyor. Katılımcılar rezidanstaki üretimleri boyunca diğer yeni sanatçılar ile biraraya gelecek. Küratör Jacqueline Bell ve sanatçı Anne MacMillan ise program boyunca katılımcılara destek verecek.