kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

15. ELIA Biennial Conference’dan açık çağrı

5 Aralık 2017

15. ELIA Biennial Conference önümüzdeki yıl 21 – 28 Kasım 2018 tarihleri arasında Hollanda’nın Rotterdam şehrinde düzenleniyor. Codarts University of Arts ve Willem de Kooning Academy tarafından düzenlenecek olan konferansın başlığı Resilience and the City. Art, Education, Urbanism.

Yürütme Kurulu, Pecha Kucha stili sunum, yazılı sunum, atölye, tartışma veya diğer ilgili formatta, sanat ve eğitim alanındaki çalışmalarını programa dahil edebilmeleri için ELIA üyesi kurumlardaki tüm sanatsal disiplinlerden meslektaşlar için çağrıda bulunuyor. Çağrı için son başvuru tarihi ise 18 Aralık 2017.

Konferans, özellikle kentsel bağlamda sanat, tasarım ve performansın değişimi yaratmada nasıl hayati bir öneme sahip olabileceğini tartışmayı amaçlıyor. Konferans başlığı 4 alt temayla desteklenecek: Shifting Centres, Shifting Margines; Art and Social Cohesion; Art and Economy; Art and Innovation.