kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Sakıp Sabancı Müzesi’nden “Boğaziçi Buluşmaları”

16 Eylül 2016

S.Ü Sakıp Sabancı Müzesi, Boğaziçi’nin kültürel ve sanatsal anlamdaki tüm zenginliğini aktarmak, müzenin kendisinin de bulunduğu bölgeye dikkat çekmek üzere “Boğaziçi Buluşmaları” adlı bir konferans serisine ev sahipliği yapıyor. İlk etkinliği Haziran ayında gerçekleşen konferans dizisinin, bir yıl süre ile ayda birer gün olarak hayata geçirilmesi planlanıyor.

Müze, bu kapsamda Eylül ayında serinin ikinci konferansına ev sahipliği yapıyor. 21 Eylül Çarşamba günü, 18.30’da Sakıp Sabancı Müzesi’nde gerçekleştirilecek konferansın konusu “Boğaziçi Sahilleri ve Temaşa” olacak. Prof. Dr. Tülay Artan’ın anlatımıyla gerçekleştirilecek konferansın açılış konuşmasını ise Dr. M. Sinan Genim yapacak.

Boğaziçi’nin sadece İstanbul için değil, dünyadaki diğer tüm kentlerle karşılaştırıldığında eşsiz olduğu inancından yola çıkarak, Boğaziçi’nin 8.000 yıllık tarihindeki birçok konuyu ele alacak konferansın ardınan 20:00-22:00 saatleri arasında bir tekne turu ve İstanbul Fasıl Topluluğu’ndan sanatçıların katılımıyla “Mehtabiye” adlı bir mehtap konseri de gerçekleştirilecek. S.Ü Sakıp Sabancı Müzesi’nde gerçekleşecek konferansa katılım ücretsiz fakat tekne turu etkinliği ücretli olacak. Ayrıntılı bilgi için SSM’nin web sitesini ziyaret edebilirsiniz.